Zakon Świętego Pawła Pierwszego PustelnikaSolus Cum Deo Solo

Ordo Sancti Pauli Primi Eremitae - Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika

Liturgia dnia


Dn 9,4b-10
Ps 79,8.9.11.13
Łk 6,36-38

Dziś o powołania i za powołanych modlą się:

Video
TERMINY
rekolekcji

Transmisja z
Kaplicy Matki Bożej
na Jasnej Górze


stat4u

Aktualności » Po Bożemu

Po Bożemu

Po Bożemu

    Powołaniem zawsze obdarza Bóg, rozeznanie Jego woli to jednak nie koniec zmagań czy decyzji. Jest pewne ryzyko realizowania powołania Bożego nie zgodnie z Jego wolą. I co to może znaczyć? Sytuacja tak najczęściej ma miejsce gdy projektujemy własne życie, jednocześnie chcąc pójść za głosem powołania. Ryzyko jest duże właśnie dlatego, że z jednej strony mogę być przekonany o mojej wierności Chrystusowie, a jednocześnie nie odczuwać radości ze spotkania z Nim. Jest to jeden z pewników o nie realizacji swojej woli. Jaki? Właśnie szczęście

      Być może jest to oczywiste, ale Bóg powołuje każdego człowieka do szczęścia, i niczego więcej. Tym szczęściem jest sam Chrystus Pan, nie jest możliwe aby ktoś mnie kochał i nie chciał abym był szczęśliwy. Naprawdę w powołaniu nie może być tak, że cały życie ktoś „zaciska zęby” tylko po to aby na koniec swojego życia być z siebie dumnym. Mieć powód do chluby bo zrealizowało się powołanie. To jest kłamstwo! Bóg pragnie abyś był szczęśliwy dzisiaj!

     Oczywiście fundamentem jest powołanie chrześcijańskie, w którego centrum jest nic innego jak KRZYŻ. Ale Krzyż nie powoduje nieszczęścia, wręcz przeciwnie. Jezus umarł na krzyżu za Ciebie z nadmiaru miłości, a nie dlatego, że „zacisnął zęby” by Ojciec był z Niego dumny. Mam nadzieje, że nikt nie wątpi o ogromnym cierpieniu Jezusa. I mam też głęboką nadzieję, że realizując powołanie jakim Cię Bóg obdarza, pójdziesz za Nim z nadmiaru miłości. I niech tylko Miłość będzie naszą jedyną motywacją w codziennym wypełnianiu swojego powołania.

więcej aktualności »